|
 Суббота, 18 ноября 2017
|

Обережно! Заміновано!

20 января 2016, 01:56
Источник: Мы и Наше Время
Автор: Костя ПІДГІРНИЙ
Обережно! Заміновано!

Верховна Рада напередодні святкування католицького Різдва під час майже добового засідання вночі (як і у минулі роки) прийняла закон про Держбюджет-2016 та деякі зміни у податковому законодавстві.

Напередодні урядовці на чолі із Головою Уряду А. Яценюком та й чимало політиків переконували депутатів і нас із Вами у безальтернативності прийняття вказаних законопроектів.

Паралельно лунали сигнали від МВФ, міністерства фінансів США, послів країн «Великої сімки» про можливість відмови Україні у кредитах МВФ, США та європейських структур у випадку не прийняття запропонованих Урядом змін у податковому законодавстві і Держбюджету-2016, розрахованого із урахуванням тих змін.

Чи то вмовили, чи то переконали, але у новий рік вступаємо із змінами та бюджетом. А от щодо великої кількості застережень та загроз, котрі, на думку їх авторів, у випадку неприйняття вказаного вище могли навіть знищити нашу державність – виникають великі сумніви.

Мабуть, багатьом читачам довелося чути твердження Президента П. Порошенка, що «фінансування МВФ є однією з ключових умов виживання України». Але те ж саме казали Уряди Януковича (2003 рік), Тимошенко, Азарова. А що насправді?

Насправді ми вже декілька місяців прожили без обіцяного нам чергового траншу фінансування чи кредиту.

Урядовці і фахівці визнають, що МВФ і не дає гроші для покриття бюджетних витрат. Якщо їх і виділять через місяць-два, то вони будуть спрямовані в резерви НБУ, які зростуть з 13млрд.дол. до 15млрд.дол. І це дозволить НБУ почуватися більш упевнено, проте напряму жодним чином не пов"язано з бюджетом. Транш МВФ важливий, проте більше як сигнал іншим донорам і кредиторам.

Не тільки у автора, а й у багатьох експертів щодо цього «сигналу» дуже серйозні сумніви. Чому?

Країна у стані війни із фашистською Росією. У іншому стані фашизм не може існувати. Про це передбачливо казав «батько» фашизму Муссоліні: «Фашизм не вірить в можливість і користь постійного миру, оскільки загалом справа стосується майбутнього розвитку людства, і залишаються осторонь міркування поточної політики. Тому він відкидає пацифізм, що прикриває відмову від боротьби і боязнь жертви…

Тільки війна напружує до вищої міри усі людські сили і накладає печатку благородства на народи, що мають сміливість підприйняти таку. Усі інші випробування є другорядними, оскільки не ставлять людину перед самим собою у виборі життя або смерті. Тому доктрина, що виходить з передумови миру, чужа фашизму…».

Тільки, Бога ради! Тут мова йде не про атеїстичний робітничий соціалізм Гітлера, скорочено – нацизм.

Чим страшний ільїно-путінський фашизм для людства? Не тільки володінням ядерною зброєю. А й маскуванням згідно із програмою путінського кумира Ільїна (читайте його «О фашизме") фашистського режиму під маскою буржуазної демократії.

А якщо додати потужну пропаганду Росії на Європу, про що щодня нас сповіщають наші друзі у Європі, то значна чисельність населення країн Європи, а деінде і більш половини, вважають загарбницьку війну фашистської Росії громадянською війною, внутрішньо українським конфліктом. «Там», за «бугром» найчастіше кажуть про «українську кризу».

Складаючи наведені вище пазли, ми отримуємо сумну картину, у котрій нормальний (не спекулятивний, хоча є й такі) західний інвестор не ризикне вкладати гроші в якісь проекти у нашій країні. І не спокусить їх той «сигнал» від МВФ.

Тобто, нам треба розраховувати на внутрішнього інвестора. На нас із вами!

Але, на превеликий жаль, автор не бачить, ані у діях Уряду, ані у його планах, ані у думках чи ідеях його міністрів якихось планів на залучення того самого внутрішнього інвестора.

Ви ж тільки порівняйте оті 17млрд.дол. фінансових вливань від МВФ та інших інституцій, очікуваних на 2016-й, із можливостями внутрішнього інвестора. За різними оцінками на руках у населення готівкового долара на суму від 35 до 70млрд.доларів. Та й ще на валютних депозитах у банках більше 8млрд.дол.

Не забуваймо і про внутрішньо-зовнішнього інвестора, котрого називають «заробітчанином». Офіційно, через платіжні системи, без урахування готівки, завезеної у кишенях, за 2013-й рік "заробітчани" перевели в Україну 8,5млрд.дол. Не менше і у 2014 та 2015 роках.

Що є насправді усі ці гроші? Це наші інвестиції, капіталовкладення у економіку західних країн! А треба повернути ті долари у обмін на новітні заводи, фабрики і технології.

Реформи повинні бути набагато потужнішими за вимоги МВФ. Якщо нас варіант, погоджений із МВФ, влаштовує, то згідно із прогнозами того ж МВФ у 2020 році українці житимуть в півтора разу гірше за громадян Албанії та Єгипту.

Нагадаю читачам, що згідно із Законом про Держбюджет-2016 тільки 7% грошей піде на накопичення. Інше – на проїдання. А у нашій минулій історії були періоди залучення внутрішнього інвестора для розширеного виробництва, індустріалізації. Брати їх за приклад не можна. Що мається на увазі?

Є така собі економічна категорія, як земельна рента. Дуже складна! Дебати та спори щодо неї не припиняються від часів Адама Сміта XVIII століття до сьогодення. Не вдаючись у подробиці щодо неї, зазначу, що у кожному продукті сільського господарства від 20 до 40% його вартості займає вартість земельної ренти. Взагалі, то є не пряма, а побічна експлуатація людства земельними власниками за рахунок особливої якості землі – її обмеженій площі. Бо не можна сіяти пшеницю у Арктиці, чи Антарктиці, або на Місяці чи Марсі. Якщо земельну ренту отримує фермер, тобто, вона залишається у селі, то сільське господарство країни процвітає.

Для індустріалізації та створення бронетанкового щита СРСР цю саму земельну ренту різними шляхами вилучили у селян наприкінці 20-х, початку 30-х років. Як за рахунок так званих «ножиць» у цінах на промислову і сільськогосподарську продукцію, так і вилучення за безцінь збіжжя колгоспів.

А у 50-ті для створення ракетно-ядерного потенціалу знову знадобився внутрішній інвестор. І знов обібрали до нитки селянина.

Уряд Яценюка теж йде подібним хибним шляхом. Та якби ту земельну ренту вилучали на накопичення: будівництво нового, модернізацію та реконструкцію діючого виробництва та інші інвестиції, тоді це було б якось виправдано. Але ж вилучають на проїдання! Яким чином?

За рахунок вилучення від 50 до 85% у бюджет податку на додану вартість (ПДВ).

Взагалі, сума вилучених таким чином коштів не значна – кажуть про приблизно 1млрд.дол. І як інвестиційний потенціал є малою. Автор в основному наголошує на необхідності залучення валютних заощаджень громадян, та повернення виведених за кордон щонайменше 50млрд.дол. олігархами. Це дві дуже складні проблеми. Але є й світовий досвід їх вирішення.

Вказана проблема залучення коштів внутрішніх інвесторів напряму пов"язана із давно назрілою пенсійною реформою. Це проблема, як зберегти кошти від знецінення.

Сьогодні кожна третя людина в Україні – пенсіонер. Постійних офіційних платників податків у державі залишилось близько 11 млн., а пенсіонерів – 12,5 млн. Від 6 до 10 млн. працюють у «тіні» і заробіток отримують у конверті.

Бюджет ПенсійногоФонду на 2016-й - близько 260млрд.грн. Із бюджету напряму, на покриття дефіциту ПФ піде майже 145млрд.грн.! Автор не помилився – 145! Більше половини Фонду буде сформовано не за рахунок єдиного соціального внеску (ЄСВ), а «вливанням» із Держбюджету. А зовсім недавно Тігіпко підіймав пенсійний вік жінок і держслужбовців, щоби вказані «вливання» звести до нуля.

Реально Уряд знищує Пенсійний Фонд (ПФ) і взагалі пенсійну систему, абсолютно не розуміючи руйнівні соціальні наслідки цього дійства.

Фактично діє один рівень фінансування пенсіонерів – солідарний. Є зареєстрована, але майже непрацююча система третього добровільного накопичення, розмір активів якої не перевищує 3-5 млрд. грн. Другий рівень – актуальний майже для всіх європейських країн – у нас не працює взагалі.

Для того щоб наші пенсіонери в подальшому ставали заможними, необхідно запускати другий і стимулювати третій рівні пенсійного забезпечення.

Але все впирається у те, як зберегти кошти - і населення, і тих пенсійних фондів - від знецінення.

Пропозицій від Уряду не надійшло.

Зате Уряд знайшов, чим покрити недостачу коштів у ПФ і Держбюджеті. Але не ті мільярди на митниці, про котрі розповідав Саакашвілі. І не присвоєні кошти незаконного відшкодування ПДВ. І не кошти у офшорах.

Ці гроші знайдені у кишенях найбідніших верств населення.

Соромно було слухати Голову Уряду про підвищення соціальних стандартів у цьому році на 12%! Це сказала людина, котра у школі не вчила арифметику! Насправді, у середньому за рік ці стандарти виростуть на 4%. А 12% – то тільки у останньому місяці – грудні! При запланованій інфляції у 12% за 2016-й – ми будемо тільки бідніти!

Не будуть отримувати пенсію працюючі пенсіонери-держслужбовці, залишається 15% податок на «велику» (більше 150 доларів) пенсію. Але найбільший удар нанесений по матерям-одиначкам. Замість того, щоб при нашій демографії на них молитися, Уряд відбирає виплати на дітей у тих матерів, чиї доходи на душу перевищують півсотні доларів. Непрямі дані свідчать про мільйон матерів-одиначок та прирівняних до них вдів. Хоча офіційно допомогу отримувало 570тис. матерів, із котрих, за словами Міністра соцполітики Розенка, 100тис. втратять вказану допомогу. Продовжена погана традиція Уряду Азарова. Це він відмовляв у допомозі матерям-одиначкам, у котрих була пральна машина, телевізор, або депозит у банку на похорони.

Вище вказана для прикладу менша частина втрат населенням так званої «соціалки». Насправді, на нашому електоральному полі втрачає кошти більше половини населення. Недоторканими залишаються лише олігархи.

Заміноване владою це поле. Не знайде влада там підтримки. Бо народ наслухався і начитався про те, де «ходять» кошти, порівнянні із Держбюджетом, розпорядники котрих чомусь не сидять за ґратами. І дуже багато запитань виникає у народу до влади. Непереливки, солоно їй буде, якщо вона не доведе народу того, що немає у нашій країні «недоторканих», а потік грошей, що йшов у кишені таких, не буде переведений у напрямок Держбюджету.

Разместил: admin
Просмотров: 2800
КОММЕНТАРИИ — 15
Оставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их точку зрения. Модератор имеет право удалить комментарии, содержащие нецензурные слова, прямую и косвенную рекламу, оскорбления.
Имя:
Комментарий:
У Вас осталось 1000 символов

Знаток
06 марта 2016, 20:34
ua

Дякую Костю Підгірному та АДМІНУ за статтю! Навіть якщо 20% читачів це зрозуміють, Ваша праця недаремна
Нравится (0)
canich
23 января 2016, 15:03
ua

Порезать свои заводы и потом просить милостыню. Д.Б.Ь
Нравится (0)
Анатолій
20 января 2016, 14:33
ua

Російський бізнесмен Костянтин Григоришин володіє Запоріжобленерго.
Виходить всі мешканці Енергодару та Запоріжскої області фінансують ворога України та фінансують війну проти України???
Отака, блін, економіка.
Російський бізнесмен Костянтин Григоришин співпрацює с ФСБ та фінансує політиків, які діють проти українських інтересів.
Такі обвинувачення проти Григоришина висунув прем'єр Арсеній Яценюк під час засідання Кабміну, передає "Інтерфакс-Україна".
"Вони крадуть гроші з бюджету, а потім фінансують в першу чергу антиукраїнські політичні сили і звітують в ФСБ. Так, наприклад, робить громадянин Російської Федерації Григоришин, який пасеться на українському енергетичному секторі останні 10 років. Це чистий агент", - сказав прем'єр.
http://gazeta.ua/articles/politics/_acenyuk-nazvav-grigorishina-agentom-fsb/672709
Нравится (6)
гость
20 января 2016, 16:26
ua

Толя, уймись. Глупо в твоём возрасте жить одной мечтой лизнуть тухлое у вануатской бахини. У бедной вануатской бахини. Лучше сходи на Яп почитай как алени царябуесосят. У них правду писать можно. Вот там зарегайся и публиккуйся.
Нравится (3)
Анатолій
20 января 2016, 18:54
ua

По-перше – я с тобою свиней не пас, і тикати мені за панібрата я тобі не дозволяв.
По-друге пост, написаний «великим могучим российским язиком, язиком Пушкина, Лермонтова, Блока, Есенина», де в кожному слові є дві-три граматичних помилки вказує на незакінчену навчальну середню освіту та хамство – вказують на хамувату людину з низьким рівнем інтелекту.
І, як писав Шекспір в шостому сонеті – Гуляй, Вася-гость, зі своїми дебільними порадами.
Нравится (3)
гость
21 января 2016, 09:10
ua

Ты предлагаешь мне установить с тобой официальные дипотношения??? Вот чудик. У моего посла ваше образования нет. Он фсю жизнь в трусах проболтался. Паэтому соглашайся на упрощенный формат переговоров.
Нравится (1)
Анатолій
20 января 2016, 14:25
ua

Президента Уругвая Хосе Мухику соотечественники называют «el presidente mas pobre» – «самый бедный президент».
77-летний Мухика жертвует на благотворительность почти всю свою президентскую зарплату, что делает его самым бедным или самым щедрым президентом в мире…
Из 12 500 долларов, которые президент получает каждый месяц, он оставляет себе только 1 250 долларов. «Мне вполне хватает этих денег, – уверяет Мухика, – должно хватать, потому что доходы многих уругвайцев намного ниже».
Жена президента – сенатор, тоже жертвует часть своих доходов. Супруги живут в доме на ферме в Монтевидео. Самой крупной личной покупкой Мухики за всё время его президентства стал «Фольксваген Жук», стоимостью 1 945 долларов.
У Мухаки нет никаких счетов в банках и никаких долгов.
Нравится (10)
Знаток
06 марта 2016, 20:31
ua

Так він же не жид Вайцман! А уругвайці вже давно б повісили Яценюка, Гонтарєву, Шокмана та Вайцмана з Аваковим! От і вся різниця!
Нравится (11)
Анархист
20 января 2016, 14:14
ru

Очень. " актуальная"информация
Нравится (3)
Анатолій
20 января 2016, 12:27
ua

Улав Тун (Olav Thon) — 90-летний норвежский миллиардер. Все свое состояние (около 6 миллиардов долларов, по данным Forbes) он решил потратить на финансирование медицинских исследований.
Он решил, что деньги, которые он зарабатывал в течение своей жизни, лучше потратить на полезное дело. «Все равно я не смогу забрать их с собой», — поясняет он.
В корпорацию Туна входит более 450 объектов.
Несмотря на огромное состояние, Улав Тун живет довольно скромно, в пригороде Осло, и всем развлечениям предпочитает прогулки на свежем воздухе. Он женат, но прямых наследников у него нет, так что все свои миллиарды он спокойно отдает на медицинские исследования, оставив себе лишь необходимый минимум.
«У меня есть велосипед и лыжи, а ем я немного. Так что, думаю, все будет хорошо», — сказал он в интервью газете Dagbladet.
http://cred-fin.ru/blog/2014-04-19-3816
Нравится (12)
Гость
20 января 2016, 13:35
ua

Это ты на сайты высших чиновников отправь горанта,премьера, спикера.Нам то смертным какая польза от этой информации.
Нравится (3)
гость
20 января 2016, 12:27
ua

какой бред
Нравится (2)
Гость
20 января 2016, 11:51
ua

Костя ПІДГІРНИЙ
А кто это такой? Что за фрукт попал в великую газету под руководством бывших педагогов.
Нравится (1)
гость
20 января 2016, 09:40
ua

Кто эту простынь читать будет???
Нравится (2)
гость
20 января 2016, 07:36
ua

йы ба нуться
Нравится (4)
СТАТЬИ ПО ТЕМЕ
ПОПУЛЯРНЫЕ В РАЗДЕЛЕ

Hет новостейОставляя комментарий, пожалуйста, помните о том, что содержание Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной информации. Проявляйте также уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их точку зрения.
Имя:
Комментарий:

У Вас осталось 1000 символов